Vinn en bok

KONKURRANSE:
Lyst på en ny bok?

Du velger selv hvilken, klikk her for å delta.
RSS facebook facebook facebook

Velkommen

På denne bloggen finner du omtale av bøker og diverse skriblerier om litteratur. Vi gjør leserne oppmerksomme på at vi er glade amatører og ikke litteraturvitere/kritikere.
Hex Hall

Bokanmeldelse: Blood Song av Rhiannon Hart

Prinsesse Zeraphina lider av blodlyst, så langt har hun ikke gitt etter for det og om natten hjemsøkes hun. Noe lokker henne mot nord, mot Pergamia. I nord ligger også det mystiske landet Lharmell, landet som tilsynelatende "glemt" av alle.

Hex Hall

Bokanmeldelse: Fever-serien av Karen Marie Moning

Jeg kan nesten føle det bare boka ligger ved siden av meg, det er noe forførende som ligger der og lokker. Blir du ikke opphisset én eller flere ganger i løpet av de fem bøkene, så må jeg dessverre opplyse om at det feiler deg noe :)

Søk i denne bloggen

Laster inn...

mandag 23. januar 2012

Tegneserie: Nebel Grad Blues av Sigbjørn Lilleeng.



Bernhard har det ikke så greit, han er ikke skikkelig god i noe, men han spiller i band. Han blir dumpa av dama si, Maria; fordi en SMS-tjeneste(!) mente de to ikke passet sammen.

Da jeg var på biblioteket forleden ramlet jeg over Nebelgrad Blues av Sigbjørn Lilleeng. Det er en skam at jeg ikke har lest noen av Sigbjørns tegneserier tidligere! Jeg har tenkt på det flere ganger tidligere, hvorfor det ikke har blitt noe av før nå aner jeg ikke. Sigbjørn Lilleeng er jo opprinnelig fra byen jeg sogner til og vi er fra samme årskull. Jeg kjenner ham ikke men jeg husker han fra den tiden vi begge befant oss på hver vår videregående skole i Hønefoss. Det er utrolig hyggelig at han gjør det så bra som illustratør, mange har forhåpentligvis fått med seg den nyeste utgivelsen Sigbjørn Lilleeng medvirket i; Apefjes. Bokorm som jeg er blir jeg jo stolt som en hane når det kommer noe bra fra lille Hønefoss!

Dette er, hvis jeg har forstått det riktig, Sigbjørns debuthefte. Dette er en morsom begynnelse og Sigbjørn tar ungdommen fra litt mindre urbane småbyer på kornet. De fleste som er vokst opp i utkanten av en eller annen stor by vil nok kjenne seg igjen i tegneserien. Jeg er veldig glad for at dette er bare begynnelsen, jeg har en del og ta igjen, heldigvis! Gleder meg til å lese fler av Sigbjørns striper.



Jeg liker illustrasjonene, de minner meg forresten litt om de som ble brukt i Gorillaz sine musikkvideoer:













Om bloggeren
Sommeren 2007 startet Mari bloggen Flukten fra virkeligheten. Mari elsker bøker(selvsagt!) og håper noe av sin leseglede kan smitte over på andre. Til daglig jobber hun på kontor.

10 comments:

  1. Illustrasjonene til Lilleeng minner en del om illustrasjonene til Jamie Hewlett, ja. Lilleeng virker egentlig som en interessant type, så jeg bør kanskje stikke på biblioteket en dag, jeg også.

    SvarSlett
    Svar
    1. Ikke sant :) Det bør du gjøre og finne ut om stripene hans er noe for deg.

      Slett
  2. Dette er nok noe kjøpe inn til skolebiblioteket, og da kan jo jeg lese det også:-)

    SvarSlett
    Svar
    1. God idé, Silje! Du er heldig på den måten ;)

      Slett
  3. Skjønner at du er stolt. hehe.Er sånn når en fra hjemstedet/der du bor er kjent eller som er forfatter:)
    SV;Takk Mari! Så bra at du er nysjerrig!hehe. Er en fin bok!

    SvarSlett
    Svar
    1. Da må man skryte litt vet du ;)

      Slett
  4. Fin å se du leser tegneserier også! :) Har faktisk ikke lest _noe_ av den serien, men jeg likte veldig godt tegningene. Og jeg er helt enig i at jeg også tenkte på Gorillaz da jeg så dem. Hehe~

    SvarSlett
    Svar
    1. Takk for det, Kake :) Jeg skal prøve å bli flinkere til å lese tegneserier, jeg liker det jo!

      Slett
  5. Alt for lenge sia jeg har lest tegneserier, er jo en fin pause fra bøkern:)Siste jeg kommer på var vel Pondus:)

    SvarSlett
    Svar
    1. Pondus har jeg lest bare sånn i avisen, han har noen gullkorn ;)

      Slett

Tusen takk for at du tok deg tid til å legge igjen et lite spor fra ditt besøk =)

Related Posts Widget for Blogs by LinkWithin